Company Logo

Polska-Białoruś

 

WYMIANA MIĘDZYNARODOWA

 

 

Wymiana ze Szkołą Średnią Nr 18 W Brześciu na Białorusi rozpoczęła się w roku 2001. Pomysłodawczynią wymiany była rusycystka p. Czesława Szymońska. Początkowo odbywała się w ramach powstałej w 1996 Organizacji „Stowarzyszenie Polska –  Wschód”. Wymiana młodzieży ma charakter edukacyjno – sportowo – krajoznawczy.

W ramach wymiany uczniowie uczestniczą w zajęciach w języku obcym, doskonaląc znajomość języka rosyjskiego oraz odbywają się zawody sportowe: mecze piłki ręcznej i siatkówki. Uczniowie zwiedzają piękne zabytki, cerkwie, obiekty sportowe, obcując z kulturą i językiem rosyjskim. Wyjazdy naszych uczniów oraz przyjazdy delegacji z Brześcia odbywają się każdego roku i cieszą zainteresowaniem uczniów. W tym roku spotkaliśmy się w Łukowie, polska i białoruska młodzież uczestniczyła w wielu ciekawych przedsięwzięciach (CZYTAJ TUTAJ).

Wymiana międzynarodowa

Wieloletnia współpraca I LO im. T. Kościuszki ze szkołą w Herne (Niemcy), wspólne projekty  chóru „Lutnia” i chóru Hiberniaschule  są dofinansowane przez organizację międzynarodową Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

Polsko - niemieckie spotkanie

MIĘDZYNARODOWE WYDARZENIE ARTYSTYCZNE

 

 

 

W dniach 22 - 28 maja 2016r. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie gościło 127 uczniów z niemieckiej szkoły Hiberniaschule w Herne w ramach wymiany młodzieżowej. Projekt wspierany był przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (Deutsch-Polnisches Jugendwerk).

Czytaj więcej...

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!