Company Logo

Twórczość naszego ucznia

 

MŁODY PISARZ JAKUB CELIŃSKI

 

 

  

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością  ucznia klasy 2b Jakuba Celińskiego oraz obejrzenia wywiadu Bartosza Leśkiewicza w programie "Pasjonaci", którego bohatem jest nasz młody pisarz. TUTAJ

Trybut dostępny w bibliotece, Opowiadanie Cienie do  pobrania za darmo TUTAJ.

 

 

Magda poleca!

"Duma i uprzedzenie"

 

Wiele jest książek, które warto  przeczytać i z których powinniśmy czerpać naukę. Do tego typu utworów należy niewątpliwie dzieło Jane Austen pt. ,,Duma i uprzedzenie” ,która została wydana po raz pierwszy 28 stycznia 1813 roku i rozeszła się po świecie w milionach egzemplarzy. Książka ta zdołała mnie zaciekawić, gdyż perypetie młodej damy, które  ukazała autorka odzwierciedlają realizm świata, w którym nieodpartą rolę  grała pozycja społeczna i pieniądze, które miały decydować o życiu młodej panny.  

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Jagoda poleca!

 

"Papierowe miasta"

Czasami trafisz na książkę, która przepełnia Cię dziwną ewangeliczną gorliwością oraz niezachwianą pewnością, że roztrzaskany na kawałki świat nigdy już nie będzie stanowił całości, dopóki wszyscy żyjący ludzie jej nie przeczytają.Ale są też takie dzieła, o których nie możesz opowiadac innym, książki tak rzadkie i wyjątkowe, i t w o j e , że dzielenie się nimi wydaje się niemalże zdradą"-John Green, Gwiazd naszych wina.

 

 

Czytaj więcej...

Recenzja filmu

 

Recenzja filmu pt. „Biała sukienka”


Jest to polski film obyczajowy w reżyserii Michała Kwiecińskiego i scenarzysty Domana Nowakowskiego, z genialną obsadą aktorską m.in.: Paweł Małaszyński, Sambor Czarnota, Izabela Dąbrowska, Bogdan Kalus, Bartłomiej Topa i wielu innych wspaniałych aktorów.

 

 

 

Czytaj więcej...

Recenzja filmu

Recenzja filmu pt. „Edward Nożycoręki”   

 

Autorem filmu pt. „Edward Nożycoręki” jest Tim Burton. Dzieło powstało w 1990r. Główną rolę zagrał w nim Johny Depp. Klimat filmu stworzyli także aktorzy tacy jak Winona Ryder, Dianne Wiest, Anthony Michael Hall, Kathy Baker, Conchata Ferrell, O-Lan Jones, Vincent Price. Ścieżkę dźwiękową podłożył natomiast Danny Elfman. Zdjęcia wykonał Stefan Czapsky. Film został wydany przez studio Twentieth Century Fox Film Corporation.

 

Czytaj więcej...

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!