Company Logo

Dzień Dawcy Szpiku

I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

 

 

25 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Rzesza uśmiechniętych i kompetentnych Wolontariuszy zachęcała uczniów naszej szkoły i mieszkańców miasta do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. Z wielką duma obserwowaliśmy zainteresowanie akcją, która pozwoliła nam zarejestrować aż 133 potencjalnych dawców szpiku.

Pamiętajmy, że statystyki są przerażające- w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Takie akcje mają sens- ratują ludzkie życie. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją życzliwością wspierali nas tego wyjątkowego dnia.

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

logo - Srebrna Szkoa 2018

 
 
 
 
 
 

Sondy

Gimnazja

Czy jesteś za zlikwidowaniem gimnazjów?

Nie mam zdania
(0)
Add a new response!
» Idź do sondy »
5 - pozostałe głosy


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!