Company Logo

Spotkanie opłatkowe w internacie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampania społeczna „Czad i Ogień. Obudź czujność”

 

Internat  włączył się do kampanii społecznej „Czad i Ogień. Obudź czujność”. Współorganizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest w Powiecie Łukowskim Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie i Starostwo Powiatowe w Łukowie. Kampania ma na celu jak najszersze rozpropagowanie informacji o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla.

Podczas spotkania z młodzieżą mieszkającą w internacie przedstawiciel Straży Pożarnej kpt. Mariusz Małecki omówił czym jest tlenek węgla, wskazał miejsca i sytuacje wpływające na powstawanie tzw. czadu, przedstawił objawy zatrucia tlenkiem węgla oraz wyjaśnił jak ratować zaczadzonego. Prowadzący podkreślił konieczność stosowania działań prewencyjnych, które uchronią nas przed kontaktem z tym niezwykle toksycznym i niebezpiecznym gazem.

W trakcie spotkania młodzież wzięła udział w konkursie dotyczącym ekologii i bezpieczeństwa pożarowego. Wśród uczestników konkursu rozlosowano nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łukowie - czujniki tlenku węgla. Otrzymali je Kuba Bryńczak i Erwin Szostak. Trzeci czujnik został przekazany Internatowi I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.

Spotkanie zorganizowała pani Katarzyna Dołęga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczór andrzejkowych wróżb

 

 

Andrzejki to magiczny czas wróżb przypadający na 30 listopada. Dawniej wróżby traktowano bardzo poważnie i miały one charakter ściśle matrymonialny. Był to dzień,
w którym niezamężne kobiety chciały dowiedzieć się co je czeka w życiu sercowym.
Z czasem tradycja uległa zmianie i oto dziś Andrzejki są świetnym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu.

Andrzejkowe wróżby w zorganizowano również w naszym internacie. Była naprawdę fantastyczna zabawa, podczas której można było dowiedzieć się jakie imię będzie miał nasz wybranek serca, co nas czeka w niedalekiej przyszłości oraz jakie są przestrogi na naszą dalszą i bliższą przyszłość.

Andrzejkową zabawę zorganizowała pani Sylwia Borkowska.

 

 

 

 

 

Koncert muzyki gitarowej i poezji

 

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień, ale są też inne – pełne zadumy i refleksji. Takie są dni listopada, kiedy to idziemy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy, tęsknimy… Taki właśnie nastrój miał wieczór poetycko muzyczny. W ostatnim tygodniu listopada zorganizowaliśmy klimatyczny koncert muzyki gitarowej i poezji.
W zielonym kąciku internackim zapłonęły świece, a my graliśmy gitarowe nastrojowe evergreeny i interpretowaliśmy fragmenty refleksyjnych tekstów o przemijaniu, pamięci, śmierci i nadziei. Muzyczne talenty zaprezentowali, grając na gitarach: Kamil Rodak, Maciek Walaszek i  Martyna Tomaszewska. Słowo poetyckie przekazywały: Karolina Komar, Marta Mućka i Karolina Boreczek.  Dyskretną  opiekę nad projektem sprawowała pani Małgorzata  Bancerz. Było naprawdę klimatycznie.

 

 

 

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii Odzyskanie Niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przecierz przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność i tak ją właśnie chcieliśmy obchodzić – radośnie. Dlatego też w tym roku grupa III, pod opieką Pani Iwony Czajki, przygotowała skecz kabaretowy by to wspaniałe wydarzenie uczcić.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

TłumaczenieSondy

Gimnazja

Czy jesteś za zlikwidowaniem gimnazjów?

Nie mam zdania
(0)
Add a new response!
» Idź do sondy »
5 - pozostałe głosy


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!