Company Logo

Apel z okazji Dnia Niepodległości

 

Dnia 15.11.2018 r. odbyła się w internacie słowno-muzyczna wieczornica zorganizowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wychowankowie mieli okazję przypomnieć sobie historię walk o niepodległość Polski dzięki pieśniom patriotycznym powstałym podczas całej historii Polski.

Wieczornicę wypełnił śpiew , do którego oprócz wykonawców włączyli się także słuchacze oraz wychowawcy. Szczególna atrakcję wieczoru stanowiły utwory patriotyczne powstałe w czasach nam współczesnych , skomponowane przez artystów młodego pokolenia, a wykonane przez Martynę Tomaszewską i Marcina Koślacza, którym akompaniowali Maciej Walaszek i Paweł Kot.

Opiekę nad organizacją wieczornicy sprawowały p. M. Rusinek, p. K. Dołęga, p. H. Krasa.

 

 

 

 

 

Podanie o przyjęcie do Internatu I LO w Łukowie

 

Poniżej zamieszczamy druk Podania o przyjęcie do Internatu I LO w Łukowie. 

 

Tydzień zdrowia

Zgodnie z tradycją naszego internatu co roku organizujemy Tydzień zdrowia. Celem akcji jest propagowanie zdrowego, higienicznego stylu życia wśród naszych mieszkańców.

Podczas tegorocznej edycji zorganizowano Test „Wiedzy o zdrowiu”. Badał on stan wiedzy na temat prawidłowego odżywiania, znaczenia sportu i ruchu na świeżym powietrzu. Najlepsze wyniki z testu uzyskali: Majek Magdalena, Węgrzynowicz Klaudia, Gajowy Monika i Kot Paweł. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki.

Następnymi atrakcjami „Tygodnia zdrowia” były rozgrywki sportowe w piłkę siatkową, pomiędzy poszczególnymi grupami wychowawczymi oraz zajęcia kulinarne przeprowadzone w PDG. 

W organizację akcji prozdrowotnych zaangażowały się panie Iwona Czajka, Sylwia Borkowska i Katarzyna Dołęga.

 

 

Dzień kobiet

 

Z okazji Dnia kobiet chłopcy mieszkający w internacie pod kierunkiem pana Jacka Opolskiego i Tadeusza Długołęckiego przygotowali krótką część artystyczną, upominki i poczęstunek dla dziewcząt i żeńskiej części Wychowawców. Był to bardzo miły akcent podkreślający szacunek dla kobiet.

 

 

 

I Turniej Szachowy

 W Internacie I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się I Turniej Szachowy zorganizowany przez sekcję naukową Młodzieżowej Rady Internatu pod opieką p. Haliny Krasy.

Do turnieju zgłosiło się 9 zawodników, w tym Marianna Rzążewska – jako jedyna z dziewcząt. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem toczyli pojedynki szachowe zaplanowane zgodnie z zasadami turniejowymi. Zawodnikom towarzyszyła spora grupa kibiców, miłośników szachów – wychowanków internatu.

Szachowym Mistrzem Internatu został Paweł Mazur, na II miejscu uplasował się Jacek Gmurkowski, III miejsce zajął Damian Milczarczyk, a IV – Adrian Abramek. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy – słodkie upominki.

Halina Krasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!