Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

zbieramtowszkole.pl

,,Każdy ma coś, co może dać innym’” 

zbieramtowszkole


Nasz szkoła w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiła do projektu Szkoła z misją: Zbieramtowszkole. Jest to projekt zainicjowany i rozwijany przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Księża gromadzą i przetwarzają pozornie bezwartościowe przedmioty np. baterie, zerwane łańcuszki, stare płyty, drobne monety, makulaturę, zniszczone zegarki itp. W ten sposób wspierają posługę ponad 100 misjonarzy w różnych częściach świata. Nasz szkoła nawiązała kontakt z misjonarzami i zaczęliśmy pomagać.

 Do końca stycznia zebraliśmy 214 kg baterii i 58 kg dobrych monet (dobre monety to monety wycofane z obiegu, polskie grosze, zniszczone monety, wszystkie pieniądze świata: kopiejki szekle korony…) Przekazując zebrane przedmioty dajemy możliwość pójścia do szkoły dzieciom z wioski Matki Bożej Miłosierdzia w Opol na Filipinach. Dzięki ,,Dobrym monetom” fundujemy im przejazdy do szkoły, przybory szkolne, posiłek. Potrzeba tak niewiele, by zmienić tak wiele!

Wszystkim, którzy wspierają tę akcje dziękujemy i zapraszamy do dalszego wspierana dzieł misyjnych.
Anna Krasuska 

 

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!