Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Zjazd Absolwentów 2018

 

W STULECIE ISTNIENIA

 

 

To była wyjątkowa uroczystość! W dn. 29 – 30 września 2018 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie świętowało swoje stulecie. Z tej okazji odbył się Zjazd Absolwentów, na którym zjawiło się około tysiąca osób.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, celebrowaną przez dawnego ucznia „Kościuszki”, biskupa radomskiego, Henryka Tomasika. Później delegacje udały się na cmentarz św. Rocha, by zapalić znicze i złożyć wiązanki na grobach zmarłych nauczycieli. W szkole odbywały się zaś spotkania z wychowawcami wielu roczników absolwentów – od 1950 r. do 2003 r. Nie mogło zabraknąć uroczystej gali, podczas której dyrektor I LO, Grzegorz Rzymowski wręczył podziękowania emerytowanym pedagogom. Licznie zebrani mieli okazję obejrzeć część artystyczną, przedstawiającą dzieje szkoły na tle stu lat historii Polski. Został również odsłonięty kamień, upamiętniający obchody stulecia. Zjazd Absolwentów zakończył wielki bal.

 

Z okazji tak jubileuszu wydano piękny album, „Historia szkoły w fotografii. Z dziejów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie” oraz „Księgę Absolwentów”, których naliczono ponad 11 tysięcy. Powstała także jednodniówka ze wspomnieniami uczniów i nauczycieli. Wybity został również okolicznościowy medal.

 

I LO to najstarsza szkoła średnia w powiecie, która osiąga wysokie wyniki w maturach i ma sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Właśnie wkroczyła w kolejne stulecie istnienia.

Zapraszamy do galerii - zdjęcia Artur Rychta kl. 2e

 

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!