Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Biologiczne sukcesy

 

WYBITNY BIOLOG Z "KOŚCIUSZKI"

 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie nie brakuje zdolnej młodzieży. Wśród takich szczególnych osób jest Piotr Rola z klasy III d, pasjonat nauk przyrodniczych.

 

Uczeń znalazł się w finale XLVII Olimpiady Biologicznej, odbywającym się w dn. 20 – 23 kwietnia 2018 r. w Warszawie.  Aby dotrzeć do etapu centralnego, napisał własną pracę badawczą, przebrnął przez wiele testów i przeprowadził liczne eksperymenty z zoologii czy botaniki w laboratoriach.  Do elitarnego grona na szczeblu ogólnopolskim dostali się tylko najlepsi z najlepszych, więc szeroka wiedza przyrodnicza pozwoli wybrać mu najciekawsze kierunki studiów.

 

 

Warto odnotować, że udział w eliminacjach centralnych Olimpiady Biologicznej to nie jedyny sukces Piotra Roli. Zajął on również drugie miejsce i został laureatem VI Konkursu Wiedzy Genetycznej, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

 

Opiekunem ucznia jest Zofia Nowak – nauczycielka biologii w „Kościuszce”, a wspierali go także naukowcy z Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na czele z dr inż. Józefem Klockiem.

 

Sukcesy Piotra potwierdzają również wysoką jakość kształcenia na rozszerzeniu biologiczno-chemicznym w I LO. W 2017 r. szkoła osiągnęła najwyższe rezultaty z tych przedmiotów na egzaminie maturalnym w powiecie łukowskim.

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!