Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Wizyta gości zza Bugu

 

UCZNIOWIE Z BRZEŚCIA ZNÓW W ŁUKOWIE

 

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie od wielu lat prowadzi współpracę zagraniczną z kilkoma szkołami w Europie. Wśród nich jest również Szkoła Średnia nr 18 w Brześciu na Białorusi. Ostatnio uczniowie zza Bugu gościli w Łukowie.

 

 

 

Wizyta miała miejsce w dn. 23 – 25 marca 2018 r. Polska i białoruska młodzież uczestniczyła w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Wzięła udział w zawodach sportowych - rozegrano mecze piłki nożnej i piłki siatkowej. Zwiedzała Łuków i okolice. Rywalizowała także w konkursie „Co wiesz o Polsce i Białorusi”. W towarzyskim meczu siatkówki stanęli naprzeciw siebie także nauczyciele „Kościuszki” i szkoły w Brześciu.  Na koniec pobytu gości wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Łukowiacy”.

 

Współpraca łukowsko – brzeska pozwala uczniom zawrzeć międzynarodowe przyjaźnie, uczy otwartości na inne kultury i jest znakomitą sposobnością do praktykowania porozumiewania się w języku rosyjskim. Za projekt odpowiadał dyrektor Grzegorz Rzymowski i nauczycielki-rusycystki: Małgorzata Rola, Czesława Szymońska i Ewa Wierzchowska.

 

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!