Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

"Kościuszko" w Pałacu Prezydenckim

 

LEKCJA RP O NASZYM PATRONIE

DSC 1103

 

 

"Lekcja RP" to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Polega on na organizacji lekcji w Pałacu Prezydenckim, skierowanych do młodzieży z całej Polski.


W piątek 26 maja, w Pałacu Prezydenckim nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Lekcja RP”, tym razem poświęconej postaci patrona naszej szkoły. Temat lekcji -„Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch narodów w historii, sztuce i pamięci pokoleń” wpisał się w ustanowiony przez polski parlament Rok Tadeusza Kościuszki. Lekcję moderował Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Tadeusz Deszkiewicz, a wybitną postać Generała przybliżyli młodzieży : prof. Dr hab. Tomasz Gąsowski- Uniwersytet Jagieloński, Elzbieta Zygier- Muzeum Narodowe w Krakowie ,Tytus Ferenc – Uniwersytet Jagieloński.

W Pałacu Prezydenckim uczniowie mogli zobaczyć najważniejsze pomieszczenia, w których wręczane są odznaczenia państwowe, nominacje, odbywają się spotkania Prezydenta i pani Prezydentowej. Miłym akcentem tej wizyty był elegancki poczęstunek w ogrodzie pałacowym.

Transmisja z lekcji dostępna jest na oficjalnej stronie Prezydenta www.prezydent.pl

 

 

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!