Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Brześć- Łuków 2017

 

UCZNIOWIE Z BRZEŚCIA PONOWNIE W KOŚCIUSZCE!

 

 


31 marca oraz 1 i 2 kwietnia 2017 r., na zaproszenie dyrektora I LO Pana Grzegorza Rzymowskiego, gościła w naszej szkole 49-osobowa delegacja nauczycieli i uczniów Średniej Szkoły nr 18 z Brześcia.

 


Podczas pobytu uczniowie obu szkół uczestniczyli w multimedialnym konkursie wiedzy o Polsce i Białorusi, który poprowadziła w języku rosyjskim dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły, Pani Oksana Gołubiewa. Konkurs pokazał dużą wiedzę i doskonałe umiejętności językowe uczniów obu szkół. Rywalizacja zakończyła się remisem. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu wręczył dyrektor I LO Pan Grzegorz Rzymowski.

1 kwietnia reprezentacje współpracujących szkół walczyły o Puchar Dyrektora I LO. Drużyny chłopców rozegrały mecze piłki siatkowej i piłki nożnej.
Popołudnie upłynęło młodzieży na zwiedzaniu naszego miasta, poznawaniu kultury obu krajów i doskonaleniu umiejętności językowych.

 

Ostatniego dnia pobytu w Polsce Białorusini tradycyjnie zwiedzali Siedlce.
Projekt współpracy I LO w Łukowie i Średniej Szkoły nr 18 w Brześciu koordynuje dyrektor I LO Pan Grzegorz Rzymowski i rusycystka, Pani Anna Sójka.


Zawody sportowe odbyły się dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego – Jacka Opolskiego, Marcina Zabłockiego i Piotra Madeja.

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!