Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Wizyta na Białorusi

UCZNIOWIE „KOŚCIUSZKI” W BRZEŚCIU

 


W dniach 6 - 8 czerwca 2016 r. 43-osobowa grupa uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie gościła w Brześciu na zaproszenie partnerskiej Średniej Szkoły nr 18.

 

 

Program pobytu był bardzo atrakcyjny. Już pierwszego dnia młodzież rywalizowała, ścigając się na torze gokartowym. Drugi dzień rozpoczął się meczem piłki ręcznej pomiędzy drużynami dziewcząt, reprezentującymi obie szkoły. Warto dodać, że rozgrywki miały miejsce w jednym ze wspaniałych obiektów sportowych Brześcia, w którym doskonalą swoje piłkarskie umiejętności zawodnicy Dynama Brześć. Kolejnym punktem planu dnia była wizyta w stadninie koni. Młodzież zapoznała się z tajnikami hodowli koni, obejrzała stadninę i pod okiem instruktora skorzystała z możliwości przejażdżki na zamkniętym padoku. Uczniowie I LO mieli okazję obejrzeć jeszcze jeden unikalny kompleks sportowy - ośrodek treningowy dla białoruskiej kadry kajakarzy. Niewątpliwie wyjątkową atrakcją dla naszej młodzieży była próba własnych możliwości na torze wioślarskim. Wizyta w mieście nie mogła obejść się bez zwiedzania Twierdzy Brzeskiej.

 

 

Pobyt „Kościuszkowców” w tym pięknym mieście okazał się dla uczniów miłym doświadczeniem, sposobnością do doskonalenia umiejętności językowych, poznawania historii i kultury Białorusi. Współpraca obu szkół trwa już 15 lat. Organizatorem wyjazdu był dyrektor I LO w Łukowie, Grzegorz Rzymowski i rusycystka, Anna Sójka.

 

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

logo - Srebrna Szkoa 2018

 
 
 
 
 
 

Sondy

Gimnazja

Czy jesteś za zlikwidowaniem gimnazjów?

Nie mam zdania
(0)
Add a new response!
» Idź do sondy »
5 - pozostałe głosy


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!