Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

"QR-Herosi"

O BOHATERACH II WOJNY ŚWIATOWEJ

 

Wciąż warto przypominać tych, którym zawdzięczamy naszą wolność. Na przełomie maja i czerwca 2016 r. odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie gra „QR-Herosi”, która uczyła o II wojnie światowej w nieszablonowy sposób.

 

Uczestnicy, przede wszystkim uczniowie klas humanistycznych, odczytywali kody QR z ukrytymi w szkole zadaniami. W ten sposób zdobywali wiedzę na temat takich postaci, jak: Witold Pilecki, Krzysztof Kamil Baczyński, Andrzej Wacław Rejmak „Ostoja”, Jan Dębski, Aleksander Kamiński, August Emil Fieldorf „Nil” czy Jan Piwnik „Ponury”.

 

Oto wyniki rywalizacji:

  • I miejsce – Jakub Mościcki, Cezary Świderski (II g),
  • II miejsce - Damian Mitura, Bartosz Rybak (II a).

 


Ponadto nagrody (książki i gry historyczne) otrzymały następujące zespoły z klasy I a: Jakub Boulahia i Rafał Jaworski, Michał Chudek i Rafał Nurzyński, Szymon Helt i Kamil Nowek, Magdalena Grochowska i Julia Dudzińska, Patrycja Pycka i Dominika Durka, Weronika Pietruszka i Maja Gawrońska, Paulina Bogusz i Aleksandra Izdebska.

 

Gra „QR-Herosi” została zrealizowana przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie we współpracy z Hufcem ZHP Łuków w ramach projektu „Humanista też człowiek!”, dofinansowanego ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Stała się kolejnym interesującym sposobem na zainteresowanie młodych historią.

 

 

  

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

logo - Srebrna Szkoa 2018

 
 
 
 
 
 

Sondy

Gimnazja

Czy jesteś za zlikwidowaniem gimnazjów?

Nie mam zdania
(0)
Add a new response!
» Idź do sondy »
5 - pozostałe głosy


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!