Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Tydzień Konstytucyjny w "Kościuszce"

#MojaKonstytucja

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie bardzo często włącza się w różne przedsięwzięcia, propagujące wiedzę prawniczą. W dn. 3 czerwca 2016 r. szkoła gościła radcę prawnego, Katarzynę Kaniecką. Przeprowadziła ona dla młodzieży z klasy I a (o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie) zajęcia w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego w całej Polsce przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy w dn. 28 maja - 4 czerwca 2016 r.

 

 

Uczniowie mieli okazję porozmawiać o znaczeniu Konstytucji RP. Wcielili się także w sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Tworzyli składy orzekające i zastanawiali się nad zgodnością przepisów z różnych sfer życia społecznego z obowiązującą ustawą zasadniczą. Potem analizowali autentyczne wyroki sądu konstytucyjnego, opublikowane w Dzienniku Ustaw.

 

 

Działacze Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy piszą o swoim przedsięwzięciu: „Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas”. Ten efekt bez wątpienia udało się osiągnąć.

 

 

Dziękujemy Stowarzyszeniu im. Prof. Zbigniewa Hołdy oraz Pani Katarzynie Kanieckiej za przeprowadzenie zajęć.

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

logo - Srebrna Szkoa 2018

 
 
 
 
 
 

Sondy

Gimnazja

Czy jesteś za zlikwidowaniem gimnazjów?

Nie mam zdania
(0)
Add a new response!
» Idź do sondy »
5 - pozostałe głosy


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!