Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Z wizytą w Brześciu...

 

BRZEŚĆ - ŁUKÓW - BRZEŚĆ

 

 

Grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie znów wyruszyła na wschód. W dniach 22 - 24 maja 2019 r. 36-osobowa delegacja uczestniczyła w wyjeździe do partnerskiej Średniej Szkoły nr 18 w Brześciu na Białorusi.

 

 

W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie miasta, w tym - Twierdzy Brzeskiej. Rozegrano również międzynarodowy mecz w piłce ręcznej pomiędzy zawodnikami z Polski i Białorusi. Uczniowie mieli również okazję zakosztować wyścigów na torze gokartowym.

 

 

W dniach 29 - 31 marca 2019 r. to delegacja z Białorusi gościła w Łukowie. Wtedy uczniowie z Brześcia wzięli udział w różnorodnych konkursach, odwiedzili Siedlce.

 

 

Wymiana polsko – białoruska, prowadzona w I LO od wielu lat, sprzyja przełamywaniu barier kulturowych, pozwala na doskonalenie komunikacji w języku rosyjskim. Koordynują ją nauczycielki – rusycystki: Ewa Wierzchowska, Renata Przeworska – Wagner, Anna Sójka, a w tym roku jako trenerzy sportowi wsparli: dyrektor szkoły, Grzegorz Rzymowski, Tadeusz Długołęcki, Marcin Zabłocki.

 

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!