Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Projekt Natalii

 

HAPPENING "SPÓJRZ UWAŻNIEJ"

 

 

Dnia 26 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się happening promujący zdrowie i dobre samopoczucie przygotowany przez uczennicę klasy 2c Natalię Jagodzińską.
Celem happeningu było zainteresowanie uczniów "Kościuszki" wiedzą na temat takich chorób jak: depresja, epilepsja, cukrzyca a także rzadko spotykanych i mało znanych, takich jak: amyloidoza czy zespół Todda. Podsumowaniem był quiz na temat zdrowia z nagrodami.

 

Natalia wspólnie z grupą 6 licealistów z innych miast Polski, realizuje projekt społeczny "Spójrz Uważniej" w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Olimpiada ta jest dedykowana uczniom szkół średnich, polega na wymyśleniu oraz zrealizowania projektu społecznego na temat, który wśród Polaków jest niezrozumiały, pomijany lub zwyczajnie jest tematem tabu, a utworzony projekt ma tę sytuację zmieniać.

 

W ramach projektu Spójrz Uważniej młodzi ludzie zorganizowali min.: wykłady dotyczące depresji, prelekcję o chorobach zakaźnych w Pałacu Młodzieży w Warszawie, poprowadzoną przez  doktoranta Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Pana Andrzeja Filipiuka, a także szkolenie na temat chorób wieku starczego dla pracowników Domu Seniora "Aleksandria" w Aleksandrowie k.Łukowa.

Aktualności dotyczące projektu zamieszczane są na  stronach w social mediach (facebook i instagram), gdzie dodawane są infografiki na temat chorób i ich prewencji.

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!