Company Logo

Adres

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 
w Łukowie
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41
tel./fax (025) 798 29 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Wakacje 2019

Chór "Lutnia" w Herne!

 

"Poprzez granice...młodzi ludzie tworzą sztukę i muzykę"

 

 

 

Po raz kolejny uczniowie Kościuszki mieli okazję odwiedzić zaprzyjaźnioną szkołę Hiberniaschule w Herne  w ramach międzynarodowej współpracy placówek. Tegoroczny projekt objął chóry z Izraela, Niemiec oraz Polski, a realizowany był pod hasłem „Poprzez granice … młodzi ludzie tworzą sztukę i muzykę”.  7 czerwca 2019 r. w Herne odbył się uroczysty koncert,  podczas którego swoje umiejętności  wokalne oraz instrumentalne zaprezentowało ponad 500 wykonawców.

Czytaj więcej...

„Słownik języka mieszkańców ziemi łukowskiej”

 

„SŁOWNIK JĘZYKA MIESZKAŃCÓW ZIEMI ŁUKOWSKIEJ” JUŻ WYDANY.

Na rynku księgarskim ukazał się „Słownik języka mieszkańców ziemi łukowskiej” pod red. prof. Jerzego Sierociuka. Jest on zwieńczeniem zrealizowanego w szkole projektu  Narodowego Centrum Kultury w ramach dialektologicznego programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych”, którego celem była ochrona gwar i kultury ludowej.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Brześciu...

 

BRZEŚĆ - ŁUKÓW - BRZEŚĆ

 

 

Grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie znów wyruszyła na wschód. W dniach 22 - 24 maja 2019 r. 36-osobowa delegacja uczestniczyła w wyjeździe do partnerskiej Średniej Szkoły nr 18 w Brześciu na Białorusi.

 

 

Czytaj więcej...

Młodzi głosują do Parlamentu Europejskiego

 

PRAWYBORY EUROPEJSKIE

 

 

Prawybory europejskie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie zostały wyznaczone na 22 maja 2019 r. Lokal wyborczy zlokalizowano na korytarzu szkolnym, przygotowano biało-czerwoną urnę, karty, plakaty, listy wyborcze… Młodzież miała okazję zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe, „dorosłe” procedury.

 

Czytaj więcej...

Finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

 

NIKODEM Z IDEKSEM UJ

 

 

Nikodem Korpysz, uczeń klasy IIIi został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zdobyty tytuł oznacza dla niego  preferencje w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrane uczelnie wyższe oraz indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Czytaj więcej...

Matura 2019

Wirtualna wycieczka

phoca thumb l DSC06229

Tłumaczenie

Najlepsze Liceum Powiatu

logo - Srebrna Szkoa 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Books!